Tvorba webstránok, e-shopov a blogov vo WordPresse
Tvorba webstránok, e-shopov a blogov vo WordPresse
Tvorba webstránok, e-shopov a blogov vo WordPresse

Je veľmi dôležité udržiavať Vašu stránku aktuálnu a pre stránky, ktoré majú málo pluginov a majú kvalitné overené pluginy odporúčam zapnúť automatické aktualizácie. Ich nevýhodou, ktorá sa časom vraj vyskytuje čoraz menej, je, že pri aktualizácii hociktorej časti sa môže stať, že neprebehne v poriadku, alebo aktuálna verzia  nebude kompatibilná napríklad s iným pluginom. Veľmi ľahko sa môže stať, že Vaši návštevníci zrazu uvidia len bielu prázdnu stránku, alebo sa Vám rozhodí nastavenie v Dashboarde, alebo sa doňho nebudete vedieť prihlásiť.

Preto je hlavne pre zložitejšie stránky lepšie zakázať automatické aktualizácie a aktualizovať pravidelne manuálne. Získate tak väčšiu kontrolu nad vašou stránkou, čo vám umožní testovať aktualizácie z hľadiska kompatibility a vyhnúť sa potenciálne nechceným zmenám funkcií.

V tomto článku vám ukážem ako zakázať automatické aktualizácie samotného WordPressu, témy a pluginov. Dá sa to urobiť pomocou kódu, ale aj pomocou jednoduchého doplnku

 

Zakázanie aktualizácie WordPressu – pomocou kódu

Na vypnutie aktualizácií samotného WordPressu (WordPress core) pridajte nasledujúci kód do súboru wp-config.php.  Zadajte ho do riadku hneď nad text: / * That’s all, stop editing! Happy publishing. */:

define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

Zakázanie aktualizácie pluginov – priamo vo WordPresse

Ak máte aktualizovaný WordPress na novú verziu, máte možnosť zakázať aktualizácii priamo v sekcii Pluginy. Môžete jednotlivo vybrať pluginy, ktoré chcete automaticky aktualizovať. To čo neoznačíte, je automaticky označené ako zakázané.

Vypnutie aktualizácie pluginov – pomocou kódu

Nasledujúci kód treba vložiť do functions.php v child téme, alebo v plugine, ktorý nechcete aktualizovať. WordPress potom nebude hľadať aktualizácie.

remove_action( 'load-update-core.php', 'wp_update_plugins');
add_filter( 'pre_site_transient_update_plugins', create_function( '$a', "return null;") );

Zakázanie automatickej aktualizácie pluginov alebo témy – pomocou kódu

Do functions.php v child téme vložíme nasledujúci kód a pluginy sa nebudú automaticky aktualizovať

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_false' );

Zakázanie automatickej aktualizácie pomocou pluginu

Ak Vám nevadí pridávanie ďalšieho pluginu, môžete to celé nechať na plugin, ktorý si len ľahko nastavíte a máte hotovo. Easy Updates Manager

Ešte ma napadlo, že ak robíte stránku pre klienta, ktorý má prístup k pluginom a témam a nechcete aby omylom niekde odklikol autoatickú aktualizáciu, možno bude pre Vás riešením jednoducho schovanie odkazov na aktualizácie – ale to už nabudúce.

Ak sa Vám to podľa tohoto návodu nepodarilo, alebo máte nejaké otázky, napíšte mi.