Tvorba webstránok, e-shopov a blogov vo WordPresse
Tvorba webstránok, e-shopov a blogov vo WordPresse
Tvorba webstránok, e-shopov a blogov vo WordPresse

Existuje aj ľahší spôsob ako vložiť mapu na stránku, alebo do článku: – použijete „embed iframe“. Ale ak potrebujete na webe viac máp alebo používate na to plugin, tak sa bez API nezaobídete.

Kedysi sa to dalo spraviť dvomi klikmi, bez akejkoľvek registrácie. Ale doba sa mení…. technológia pokročila vpred. Dúfam že ešte pokročí, a ja budem môcť toto spraviť za Vás. Zatiaľ to nejde kvôli tomu, že API je prepojené na Váš Google účet a treba zadávať platobnú kartu.

Nikde som nenašla návod po slovensky a viem, že nie každý je super zvyknutý na angličtinu. Takže som Vám spravila tento návod:

Zadávania platobnej karty do Googlu sa nemusíte báť. Máte od nich kredit 200$ na mesiac a keď aj cena za 1000 klikov je 7$ (za Maps JavaScript API), museli by ste mať 28 572 klikov na mesiac, aby to už nebolo zadarmo. Kým máte len free účet na 12 mesiacov, tak by Vám to ani nestiahli, ale obmedzili poskytovanie služby.

Tu je link na kompletný cenník máp:

https://cloud.google.com/maps-platform/pricing

Milí moji klienti,

keď som prvýkrát videla na Googli návod, ešte k tomu napísaný po častiach na asi piatich miestach a v angličtine, tak som poriadne nadávala. Ani sa mi to na prvýkrát nepodarilo spraviť. Ani na druhýkrát. Takže nezúfajte, treba sa tým pomaly postupne prehrýzť. Keď pôjdete pomaly podľa videa, určite to zvládnete rýchlejšie ako ja. Dúfam že to Google v blízkej dobe prispôsobí tak, aby som to mohla spraviť za klientov.

Veľká gratulácia ak to už máte za sebou,.