Tvorba webstránok, e-shopov a blogov vo WordPresse
Tvorba webstránok, e-shopov a blogov vo WordPresse
Tvorba webstránok, e-shopov a blogov vo WordPresse

Naposledy sa mi toto stalo na stránke, kde boli nastavené automatické aktualizácie a aktualizácia jedného z pluginov neprebehla celkom ako mala. 

Pri snahe o prihlásenie do https://mojastranka.sk/wp-admin vypísalo takúto chybu:

“Parse error: syntax error, unexpected ‚[‚ in /data/b/0/b0eeb6e7-b7e0-4aa4-836d-693b0917f385/mojastranka.sk/web/wp-content/plugins/hootkit/admin/class-settings.php on line 326

Na vašej webovej stránke vznikla kritická chyba. Skontrolujte správcovskú e-mailovú schránku a zistite viac.”

Kde je chyba?

Chybu vidíte priamo v tomto chybovom hlásení. Chyba je v ….wp-content/plugins/hootkit…… 

Takže chyba nastala v plugine Hootkit.

Postup odstránenia chyby

1. Nevyhnutným predpokladom je ZÁLOHA WEBSTRÁNKY A DATABÁZY! Najlepšie ak máte v počítači nainštalovaný program FileZilla. Pomocou neho môžete zálohovať súbory webstránky, aj keď Vám stránka nefunguje. Urobte si aj zálohu databázy – jednoducho ju stiahnete ako .ZIP súbor z Vášho hostingu. Postup inštalácie a návod na používanie FileZilly určite nájdete na youtube. Prístupové údaje k FTP a databáze zistíte na webhostingu.

2. Potom bude pravdepodobne stačiť zmazať z webu pomocou FileZilly plugin spomínanný v chybovom hlásení a malo by sa dať prihlásiť. Po prihlásení skúste znovu aktivovať tento plugin. 

2.a. Ak stránka funguje, chyba nastala zrejme len v priebehu aktualizácie a plugin je v poriadku.

2.b. Ak stránka padne, musíte ho znovu zmazať cez FileZillu a buď ho nahradiť staršou verziou, alebo iným pluginom.

3. V prípade, že ani po zmazaní pluginu sa nepodarilo prihlásiť, chyba môže byť aj inom plugine, alebo aj viacerých, alebo v téme. V tom prípade treba mazať po jednom plugine a zakaždým skontrolovať, či to pomohlo. Možno takto „povypínate“ aj všetky pluginy. Následne ich musíte zas po jednom nahrávať a aktivovať.

Pre uľahčenie

Pre niektoré stránky sa hodí plugin AutoUpdater. Vďaka nemu budete mať bezúdržbovú stránku, stačí sem-tam skontrolovať. POZOR! Práve tento plugin môže spôsobiť, že sa na stránke niečo pokazí pri aktualizácii a chvíľu môže trvať, kým si to všimnete. AutoUpdater je vhodný na aktualizáciu témy a pluginov. Nikdy nenastavujte automatickú aktualizáciu WordPressu.

Keď máte nastavené automatické aktualizácie, aktivujte si aj pluginy WP rollback a WP downgrade. Pomocou nich sa ľahšie vrátite k staršej verzii, ak aktualizácia niektorého pluginu nepracuje správne.

Niektoré hostingy majú FTP nástroj na kopírovanie a zálohovanie súborov webstránky. Môžete ho použiť namiesto FileZilly. 

Môžem to urobiť za Vás 

Kontakt